Anasayfa
21 Mayıs 2024, Salı
English (UK)

Başarı Hikayeleri

Selçuk Çeliktürker Çezmak Derin Kuyu Su Pompaları İmalatçısı

 

İşletme Adı: Selçuk Çeliktürker Çezmak Derin Kuyu Su Pompaları İmalatçısı

İşletmet Temsilcileri: Selçuk Çeliktürker
İşletme Kuruluş Yılı: 2009
Çalışan Sayısı: 8
İl/İlçe: Konya/Karapınar

İşletmenin Başarı Hikâyesi: ‘‘2009 yılından bu yana işletmemiz tarafından Metallerin makinede işlenmesi (torna tesfiye işleri, metal parçaları delme, tornalama, frezeleme, rendeleme, parlatma, oluk açma, perdahlama, birleştirme, kaynak yapma vb. faaliyetler) kuyu su pompaları, Sıvı pompaları ve sıvı elevatörleri imalatı yapılmaktadır. İşletmemizi kurmadan önce yapmış olduğumuz rakip analizi çalışmasında Karapınar çapında yalnızca bir rakibimiz olduğunu gördük. Bu araştırma sonucu bize cesaret verdi. Dolayısıyla bu sektördeki bilgi ve tecrübemizi kullanarak, Karapınar çapında adından söz ettirecek bir işletme kurmaya karar verdik. Firmamızı açtık ve üretime başladık. Yurtiçi Marka Tescil Belgesi almanın da etkisiyle, ülke çapında kuyu pompaları satışı yapmaktayız. 2013 yılında firmamız tarafından 2.069.000 adet parça imalatı yapılmış olup 890 ton demir işlenmiştir. 2014 ve 2015 yıllarında ise model çeşitliliği ve kalite açısından her geçen gün kendimizi geliştirmekteyiz. Firmamızın 2016 yılı hedefleri arasında ise ilçemiz Organize Sanayi bölgesine geçiş yapmak ve firmamızı büyütüp imalat çeşitliliğimizi artırmak bulunmaktadır. Bu hedefe yönelik olarak ise; 2016 yılında Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde İstanbul WIN Metal Working 21.Makine İmalatı ve Metal İşleme Teknolojileri Fuarına katılarak, firmamızı büyütme ve imalat çeşitliliğimizi artırma kapsamında imalatımızı geliştirecek makine ekipman ve donanım satın alarak hedeflerimizi gerçekleştirmiş bulunmaktayız.

İşletmeyi Başarıya Götüren Faktörler; Firmamızın kuruluşundan bu yana ilkelerimizden hiçbir zaman ödün vermeden hareket ettik. Nitelikli personel seçimine ve dokümantasyona ise özen gösterdik. Ayrıca hatasız üretim ve siparişi istenen sürede yetiştirmek, bizim için her zaman çok önemli oldu.

 

Kardo Dondurma,Pizza İmalat ve Satışı Döndü Çoban

 

İşletme Adı: Kardo Dondurma,Pizza İmalat ve Satışı Döndü Çoban

İşletme Temsilcileri: Döndü Çoban
İşletme Kuruluş Yılı: 2012
Çalışan Sayısı: 2
İl/İlçe: Konya/Karapınar

İşletmenin Başarı Hikâyesi: Karapınar’da yemeğini dışarıda yemek zorunda olan esnafımıza, memurlarımıza, çalışanlarımıza ve halkımıza ev kıvamında yemek hizmeti veren bir işletme açmak uzun zamandan beri hayalimizdi. Bu hayalimizi hayata geçirmeye karar verdikten sonra, yol haritamızı belirlemek amacıyla birtakım araştırmalar ve planlamalar yaptık. Yapmış olduğumuz piyasa araştırmasında, self-servis usulüne yakın bir konseptte kaliteli, uygun ve temiz ev yemekleri hizmeti veren çok fazla işletme bulunmadığını tespit ettik. Dolayısıyla birçok kamu kurum ve kuruluşunun, bankanın ve esnafın bulunduğu merkezi bir yerde, bu işi profesyonel olarak yapmaya karar verdik ve bunun karlı bir yatırım olacağı inancıyla Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde kosgeb girişimcilik belgesi alarak, projemizin hazırlanıp onaylanmasının ardından işletmemizi açtık. Yoğun iş temposu ile çalışan bayanların evlerinde yemek yapamadıkları zamanlarda onların imdadına koşmak ve işyerlerinden dışarıya çıkamayan çalışanlara ev yemeklerimizi ulaştırmak, işletmemizin hedefleri arasında yer almaktadır. Müşterilerimizin tercih ettikleri yemek çeşitlerini evlerine paket servis yaparak, evlerine veya işyerlerine tencere yöntemi ile teslim ederek, ayrıca düğün, nişan ve mevlit yemekleri siparişleri de alarak iş hacmimizi ve müşteri portföyümüzü günden güne genişletmekteyiz.

Müşterilerimizi güler yüzle ve saygıyla ağırladığımız işletmemizde başta hijyen olmak üzere; ürünlerimizde kalite, uygun maliyet ve lezzet en önem verdiğimiz kriterlerimizdir.