Anasayfa
21 Mayıs 2024, Salı
English (UK)

KARAPINAR TİCARET VE SANAYİ ODASI BEŞ YILDIZLI HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

KARAPINAR TİCARET VE SANAYİ ODASI BEŞ YILDIZLI HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası, yenilenen beş yıldızlı Oda sertifikasını TOBB Başkanı Rıfat HİSARCIKLIOĞLU’nun elinden aldı.

Oda ve Borsaların üyelerine beş yıldızlı hizmet sunması amacıyla geliştirilen TOBB Oda/Borsa Akreditasyon Sistemi sertifika töreni Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde gerçekleştirildi. Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Yarımoğlu, Meclis Üyesi Kazım Ataç ve Genel Sekreter Adem Salih İŞLEYEN  sertifikalarını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Halim Mete’den aldı.

Akredite olan ve akreditasyon süreci devam eden toplam 221 Oda/Borsanın Meclis ve Yönetim Kurulu Başkan ve üyeleri ile Genel Sekreter ve personelinin katıldığı törenin açılışında konuşan Hisarcıklıoğlu;  göreve geldikleri günden itibaren "takip eden" değil, "yönlendiren", "yol açan" olmayı amaçladıklarını ifade ederek, akreditasyon sisteminin hizmet kalitesinin standardizasyonu açısından büyük önem taşıdığını ifade etti.

Akredite olan oda/borsaların, 5 yıldızlı oda/borsa sayılacağını bildiren Hisarcıklıoğlu, akreditasyon belgesi alan 21 oda/borsa ile 5 yıldızlı hizmet verme noktasına ulaşan oda/borsa sayısının 152'ye ulaştığını, akreditasyon çalışmaları süren 69 oda/borsa da sertifikasını aldığında 5 yıldızlı oda sayısı 221'e ulaşacağını, hedefin 365 oda ve borsanın tamamının akreditasyon belgesi alması olduğunu belirtti.

Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:

"Bu belge, Londra'da, Paris'te, Berlin'de oda/borsa üyeleri hangi hizmeti alıyorsa, bizim odamız ve borsamızdan üyelerimizin de aynı kalitede hizmet alacağının garantisidir. 221 oda/borsamız belgesini aldığında, oda borsalarımızın yüzde 60'ı akredite olmuş hale gelecektir.

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Kemal Sözen  ise yaptığı açıklamada KATSO ‘nun üyelerine 5 yıldızlı hizmet verdiğini, hizmetin kalitesini arttırmak için var güçleri ile çalıştıklarını Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası daha ilerilere taşıyacaklarını belirtti.