Anasayfa
16 Temmuz 2024, Salı
English (UK)

KARAPINAR TSO ÜYELERİ RUSYA TARIM FUARINA KATILDI

Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen başkanlığında 07-10 Ekim 2015 tarihleri arasında Rusya’da düzenlenen Tarım Fuarına Meclis Üyeleri, İşadamları ve oda Genç Girişimcilerinden oluşan heyetle katılım gerçekleştirdi.

Rus işadamlarıyla Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı ve Karapınar’ın önde gelen firma yetkililerince karşılıklı işbirliği ve temaslarda bulunuldu fuar ziyareti yapıldı. Rus İşadamlarına Konya ve Karapınar hakkında  bilgilendirme yapıldıktan sonra ikili görüşmelere geçildi.  Firmalarımızın ilgi alanlarına göre oluşturulan gruplar halinde ikili görüşmelerde Ağırlıklı olarak Tarım-Hayvancılık, Tarım-Hayvancılık Makine ve Ekipmanları, bunlarla ilgili üretim, ithalat ve ihracat konularına değinildi.

Yapılan görüşmelerin ardından, Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Sözen değerlendirmesinde; “odamız tarihi açısından ilk defa yurtdışında ki fuara odamız organizasyonu ile Meclis Üyelerimiz, İş Adamlarımız ve Genç Girişimcilerimiz ile katılım sağladık. Üyelerimize yeni iş alanlarının, yeni iş fikirlerinin ve mevcut işlerinin geliştirilmesine, Rusya’da yapılan  ikili iş görüşmelerinin ve yapılan ziyaretlerin katkısı olacağı kanaatindeyim” Dedi.Yapılan görüşmelerden son derece memnun olduklarını ifade eden Başkan Mustafa Kemal Sözen tüm katılımcılara teşekkürlerini iletti.