Anasayfa
16 Haziran 2024, Pazar
English (UK)

İhracatta Devlet Destekleri Semineri

Ekonomi Bakanlığı tarafından sağlanan devlet desteklerinin firmalar tarafından yeteri kadar bilinmediği veya anlaşılmadığı gözlenmekte olup bu hedef doğrultusunda pazar araştırmasına yönelik verilen destekler ve prosedürler anlatılacaktır.

 

Sayın Üyemiz;           

T.C.Ekonomi Bakanlığı, TOBB ve TIM Koordinasyonu, OAİB, Karapınar Ticaret ve Sanayi Odası, Konya Sanayi Odası, Konya Ticaret Borsası, Seydişehir Ticaret ve Sanayi Odası, Konya Ereğli Ticaret ve Sanayi Odası ile Akşehir Ticaret ve Sanayi Odası  işbirliği ve Konya Ticaret Odası ev sahipliğinde “Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri” düzenlenecektir.

Küreselleşmenin etkisiyle dünya pazarının ve ülkelerin gerek ulaşım gerek bilgi edinim aşamasında küçülerek birbirine yaklaştığı günümüzde artık potansiyel alıcı ve pazarlara ulaşmak bir meziyet haline gelmiştir.

Düzenlenecek olan bu seminer potansiyeli olmasına rağmen henüz ihracat gerçekleştirmemiş firmalarımız ile ihracatını daha ileriye taşımak isteyen KOBİ’lerimize ihracat seviyelerini  maksimum düzeye çıkarma aşamasında destek olacaktır.

İhracatta; en iyi ürünü istenilen şartlarda, doğru alıcıya en hızlı şekilde ulaştırarak rakiplerine fark atmanın zorunlu hale geldiği son dönemlerde; Ekonomi Bakanlığı tarafından  sağlanan devlet desteklerinin firmalar tarafından yeteri kadar bilinmediği veya anlaşılmadığı gözlenmekte olup bu hedef doğrultusunda pazar araştırmasına yönelik verilen destekler ve prosedürler, daha iyi anlaşılması adına, ilgili uzmanlar tarafından interaktif ve uygulamalı olarak anlatılacaktır.

Seminere katılmayı arzu eden üyelerimizin aşağıda bulunan formu doldurup mail olarak  (karapinartso@tobb.org.tr) ya da faks (755 72 20) yoluyla göndermeleri rica olunur.

Katılımınızı bekler, saygılar sunarız.

Tarih              : 17 Mayıs 2016

Saat                : 13:00-18:30

Yer                 : Konya Ticaret Odası Konferans Salonu

Detaylı Bilgi   : 0 332 7551276-7552565

 

Taslak Program için tıklayınız.

Katılım Formu için tıklayınız.