Anasayfa
16 Haziran 2024, Pazar
English (UK)

Tunus'a Ekonomik Destek ve Yatırım Konferansı

Sayın Üyemiz,

İlgi: Dışişleri Bakanlığı’nın 13.10.2016  tarihli ve 11490458 sayılı yazısı

İlgi kayıtlı yazıda, 29-30 Kasım 2016 tarihlerinde Tunus’ta, Tunus’a Ekonomik Destek ve Yatırım Konferansının düzenleneceği ve konferansta katılımcı ülkelerin devlet ve hükümet yetkililerini, uluslararası örgütlerini özel sektör temsilcilerini ve iş adamlarını bir araya getirecek çeşitli oturumların gerçekleştirileceği belirtilmektedir.

Söz konusu etkinlikte Tunus devriminden sonra ülkenin öz kaynakları ile gerçekleştirilemeyen kalkınma projeleri için uluslararası toplumun desteğinin sağlanması hedeflenmektedir. Konferansta ayrıca 2016-2020 Ulusal Kalkınma Planı çerçevesinde Tunus’ta gerçekleştirilecek olan önemli projelerin açıklanması, bu projeler için katılımcı ülkelerden siyasi ve ekonomik destek sağlanması ve uluslararası özel sektör temsilcilerinin kalkınma planı çerçevesindeki yatırım imkânlarını tanımaları amaçlanmaktadır. Bahsi geçen projeler temel olarak tarım, uzay ve hayvancılık, lojistik,  turizm, yeşil ekonomi, yenilenebilir enerji, otomotiv, tekstil ve inşaat sektörlerindedir.

Konferans ve projeler ile ilgili detaylı bilgiye http://www.tunisia2020.com/ internet adresinden ulaşılabilmektedir. Etkinliğe katılmak isteyen firma temsilcileri kayıtları aynı site üzerinden gerçekleştirebilmektedir.

Üyelerimize duyurulur.