Anasayfa
16 Haziran 2024, Pazar
English (UK)

SIAL Middle East 2016 Fuarı Hakkında

Sayın Üyemiz,

İlgi: TOBB’ nin 13.07.2016 tarihli ve 13445 sayılı yazısı

İlgi kayıtlı yazıda, Birleşik Arap Emirlikleri ve çevre ülkelerin/ ülkemiz gıda ihracatı için taşıdığı önem doğrultusunda, her yıl Birleşik Arap Emirlikleri'nin Abu Dabi Emirliği'nde düzenlenen SIAL Middle East Gıda Ürünleri ve Teknolojileri Fuarı Türkiye milli iştiraki 2010 yılından itibaren İstanbul Ticaret Odası tarafından gerçekleştirildiği bildirilmektedir. Söz konusu fuar bu yıl, 5-7 Aralık 2016 tarihleri arasında düzenlenecektir.

Bazı gıda ürünlerimizin ihracatında yaşanılan sorunların Birleşik Arap Emirlikleri ve çevre ülkelerde bulunmaması, ilgili bölgelere gösterilmesi gereken önemi arttırmaktadır. Özellikle süt ve süt ürünlerinin ihracatının rahat bir şekilde gerçekleştirilebildiği Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez Bölgelerinin değerlendirilmesi amacıyla üyelerinizin ilgili fuara katılımını sağlamak, ilgili bölgeye olan ihracatımıza ivme kazandıracaktır.

Söz konusu fuara ilişkin başvuru formuna TOBB web sitesi (www.tobb.org.tr), sag panelindeki ’Uluslararası İş İmkanları/ Yurtdışı Etkinlikler’ başlığı altından ulaşılabilmektedir.

Üyelerimize duyurulur,

KARAPINAR TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANLIĞI